17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Променливо облачно време со сончеви периоди

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од слаб снег, особено во западните и јужните планински подрачја.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 1 до 9 степени.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди.

Претпладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 6 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com