17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне во југоисточните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено во горниот дел од Повардарието.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе достигне 12 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com