14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Променливо облачно време, од утре дожд

Најчитани вести

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со максимални температури од 14 до 22 степени. Ќе дува слаб до умерен, а попладне долж Повардарието засилен, ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има услови за локален дожд.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com