29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Променливо и облачно време- метеоролозите со прогноза за викендот

Најчитани вести

Времето во Република Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната 11 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

До крајот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време. По котлините ќе има услови за појава на утринска магла.

Во недела кон крајот на денот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com