17.8 C
Skopje
Sunday, June 13, 2021

Променет сообраќаен режим на делницата Петровец-Катланово

Најчитани вести

Oд АМСМ информираат дека „Виадукт Трејд“ денеска ќе започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален пат А1, делница Петровец – Катланово, во времетраење од 30 дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести