32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Променет сообраќаен режим на делницата Петровец-Катланово

Најчитани вести

Oд АМСМ информираат дека „Виадукт Трејд“ денеска ќе започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален пат А1, делница Петровец – Катланово, во времетраење од 30 дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com