13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Промелниво облачно со локален дожд

Најчитани вести

Во текот на денешниот ден во Македонија ќе преовладува променливо облачно време, со услови за краткотраен локален дожд. Наутро по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла. Максималната темература ќе достгне до 20 степени. Во Скопје слично време, со максимална температура од 18 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com