7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Пролонгирано заминувањето на бизнисменот Кочан во затвор

Најчитани вести

Заминувањето во затвор на бизнисменот Сеад Кочан се пролонгира додека нема одлука од судија за извршување санкции по неговото барање за одложување на издржувањето на казната од четири години и осум месеци за предметот „Труст“ на СЈО.

Кочан требаше денеска да се јави на издржување на затворската казна, но во меѓувреме тој поднесе друго барање за одложување на издржување на казната поради болест за што Кривичниот суд се уште нема донесено одлука.

Кочан е осуден поради манипулации за добивање тендер од ЕЛЕМ од 17 милиони евра со прикажување лажна документација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com