27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

Производството на канабис го загадува воздухот повеќе од рудниците за јаглен

Најчитани вести

Легалното производство на канабис во Колорадо емитува повеќе штетни гасови од државната индустрија на рудниците за јаглен, покажува најновото истражување. Производството и употребата на канабис од медицински или рекреативни причини…

Текстот Производството на канабис го загадува воздухот повеќе од рудниците за јаглен е превземен од USB.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести