25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Проектил погодил станбена зграда во Киев

Најчитани вести

Најмалку едно лице загина, а три се повредени откако остатоците од соборениот проектил погодиле станбена зграда во Киев, соопшти украинската служба за итни случаи.

Зградата наводно била погодена во 5:02 часот по локално време во областа Дарницки во главниот град.

Луѓето се евакуирани од единаесеттиот и повисокиот кат, а во тек е спасувачка акција, се бараат луѓе под урнатините.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com