21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Продолжува сончевото и топло време

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 31, Маврово 22, Охрид 28, Битола 29, Кавадарци и Дојран 34, Крива Паланка 27, Берово 26 Целзиусови степени.

И за утре прогнозата е сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 35 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com