19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

ПРОДОЛЖУВА САГАТА НА ХРВАТОТ: Пропадна трансферот на Манџукиќ во Катар

Најчитани вести

Хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ и натаму не може да најде нов клуб и да го напушти Јувентус, тим во кој не добива шанса откако е Маурицио Сари на клупата.

Хрватот вчера беше во Катар, на лекарски прегледи во тимот на Ал-Духаил, и само што требаше да потпише, двете страни не се договориле околу финансиите.

Манџукиќ сега се вратил во Италија во исчекување, но се чини дека ќе нема ништо од договор. Манџукиќ во јануари, најверојатно, ќе прифати некоја од понудите од европските клубови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com