-5.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Продолжи попишувањето, до вчера попишани над 300.000 граѓани

Најчитани вести

Државниот завод за статистика информира дека попишувањето продолжи и дека заклучно со вчера, до 20 часот, попишани се 308 551 лице. Само вчера биле попишани 114.308 лица.

Државниот завод за статистика ги известува граѓаните дека за сите дилеми и нејаснотии кои ги имаат во врска со процесот на попишување можат да се обратат во Бирото за Попис, на телефонските броеви кои се објавени на веб-страницата.

Попишувачите кои го спроведуваат попишувањето на терен се овластени лица на Државниот завод за статистика кои се обучени за оваа активност и апелираме до населението да ги прими во своите домови со доверба и почит и да ги даде потребните податоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com