31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Прободена наставничка од своја ученичка во училиште во Смедервска Паланка

Најчитани вести

14-годишната ученичка Б.Ж со нож си ја прободела својата 42-годишна наставничка О.Р. во главата во холот на ОУ „Чорче Јовановиќ“ во Селевц кај Смедеревска Паланка.

Наставничката се здобила со сериозни повреди, но најверојатно е надвор од опаснот по живот, дознава Телеграф.рс.

Засега не се познати повеќе детали за овој случај, на терен е излезена Просветната инспекција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com