17.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Проблем за Зидан, се повредил Менди

Најчитани вести

Зинедин Зидан, тренерот на Реал Мадрид, одредено време нема да може да смета на левиот бек Ферлан Менди. Засилувањето од Олимпик Лион има проблем со бутниот мускул на десната нога.

Клубот соопшти дека Менди се повредил на последниот тренинг. Не е познато од каква природа е повредата и колку Менди ќе паузира.

Францускиот репрезентативец на почетокот на преодниот рок пристигна во Реал за сума од 48 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com