10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Проблеми за Реал Мадрид, Крос се повреди, го пропушта стартот од сезоната

Најчитани вести

Шпанската лига стартува за помалку од две недели, а Карло Анчелоти за првите натпревари на располагање нема да го има Тони Крос.

Според „Марка“, Тони Крос има мускулна повреда поради која ќе биде надвор од теренот околу еден месец.

Тоа значи дека Крос ќе ги пропушти мечевите против Алавес и Леванте, а можеби и дуелот против Бетис.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com