Home » При претрес во битолско пронајдено оружје и муниција, лишено од слобода едно лице

При претрес во битолско пронајдено оружје и муниција, лишено од слобода едно лице

by Журнал.мк

Денеска од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола во содејство со полициски службеници од полициската станица од општа надлежност Битола врз основа на Наредба за вршење на претрес на дом и други простории од Основен суд Битола, извршија претрес во дом и други простории во с. Олевени, битолско кај лицето П. К.(39).

При претресот пронајдени и одземени се 65 патрони ловна муниција, 6 парчиња боева муниција од различен калибар, 1 рамка за пиштол, 1 воздушна пушка калибар 5.5, 1 ловна пушка марка „CZ“ и други предмети кои потекнуваат од кривични дела.

Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More