22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Пријателите му поклонија наочари за да може да ги гледа боите: Емотивната реакција ја погледнаа повеќе од два милиони луѓе!

Најчитани вести

Младиот човек го трогна гестот на неговите пријатели, а неговата трогателна реакција стана хит на социјалните мрежи

Мек, 22-годишен музички продуцент од Атланта, неодамна за прв пат го виде светот на боите користејќи специјални очила за слепи лица. Неговата емотивна реакција го обиколи светот и стана хит на социјалните мрежи.

Пријателите му купија корективни очила за неговиот роденден за да го видат неговиот црвен автомобил и дрвјата околу куќата за прв пат. Тие го снимија Мек кој од ентузијазам започна да скока и да трча низ населбата, не верувајќи дека може да види што повеќето од нас го земаат здраво за готово секој ден.

Трогателното видео е прегледано повеќе од два милиони пати, а младиот човек особено го трогна љубезноста на неговите пријатели. „Фактот што ми купија очила и толку многу се трудеа на мојот роденден, ми кажува колку ме сакаат. Не можев да барам подобри пријатели “, напиша Мек на Твитер.

Тој зоткри дека нема поим колку се светли боите.

И дефинитивно бев изненаден од пријателите, никогаш не молев да ми набават очила“, додаде тој.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com