7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Притвор за тројцата скопјани кои одгледувале канабис

Најчитани вести

Судија на претходна постапка вчера им одреди 30 дневен притвор на тројцата скопјани кои се сомничат дека одгледувале канабис сатива во тетовско.

Лицата синоќа се спроведени во КПУ „Скопје“ – Скопје за издржување на притворот.

Полицијата вчера информираше дека уапсени се А.Ш.(24), Р.К.(30) и И.Т.(26), сите од Скопје.

Тројцата биле затекнати во реонот помеѓу тетовско Нераште и скопска Радуша, од левата страна на реката Вардар, каде биле откриени околу 100 стебла-насади „канабис сатива”, дел засадени во земја, а дел во саксии.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести