10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Притвор за возачот што се обиде да побегне од полициска контрола во Гостивар

Најчитани вести

Судија на претходна постапка определил мерка притвор за возачот кој во саботата се обиде да и побегне од контрола на полицијата и физички нападна полицаец. Тој е пренесен во затворот Шутка.

Според СВР Тетово, судија во претходна постапка на основниот суд гостивар на 49 годишниот жител на гостиварското село Балиндол му определил мерка притвор од 8 дена. Тој е осомничен дека сторил кривично дело „напад на службено лице при вршење работи од областа на безбедноста”.

Осомничениот, на 24 април околу 17 часот и 10 минути, на улица „браќа ѓиновски” во гостивар, нападнал полициски службеник додека извршувал службени дејствија од областа на сообраќајот, по што беше приведен и задржан во полициската станица гостивар за расчистување и документирање на случајот

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com