23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Пристигна новиот „Митсубиши Пајеро Спорт“

Најчитани вести

Јапонската автомобилска компанија го претстави последното освежување на моделот „Пајеро Спорт“.

Ова е трета генерација од овој модел кој е присутен на пазарот од 2015. Година.

Новата генерација на „Пајеро Спорт“ доби нова масивна предна маска , во внатрешноста се истакнува новата дигитална контролна табла, која има 8 инчен екран осетлив на допир. Исто така идните сопственици на овој модел ќе имаат чувство дека се наоѓаат во автомобил од повисока класа поради поквалитетните материјали употребени во внатрешноста на автомобилот. Покрај козметичките измени , унапредена е и безбедноста .

Овој автомобил ќе биде покренуван од 2.4 литарски турбо- дизел мотор со 180 коњски сили.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com