7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Пристигна и последната пратка од вкупно 4000 уреди за отпечатоци во ДИК

Најчитани вести

Пристигна и последната пратка од вкупно 4000 уреди за отпечатоци пристигна во ДИК.

Во текот на наредната недела ќе почне нивната распределба на вкупно 3480 избирачки места колку што ќе бидат отворени и на овие избори.

Лицата кои не се во состојба да се идентификуваат на овој начин, ќе се контролираат на стариот начин, со УВ ламба и спреј.

За разлика од последниот изборен циклус кога имаше продолжено гласање, на овој се враќаме на старо. Гласачките места се отвораат во 7 часот а гласањето ќе трае до 19. На овие избори право на глас имаат 1.824.864 гласачи речи си 10.000 повеќе од последните парламентарни избори одржани пред 15 месеци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com