Home » Пристига најскапиот филм на „Нетфликс“ досега

Пристига најскапиот филм на „Нетфликс“ досега

by Журнал.мк

Најскапиот Нетфликсов филм на сите времиња, The Gray Man („Сивиот човек“), официјално доби датум за премиера, и се чини дека љубителите на акциони трилери нема да мора долго да чекаат за него.

Проектот е најавен уште во 2020 година, и тогаш беше откриено дека Рајан Гослинг и Крис Еванс ќе глумат во акционен трилер налик на филмовите од серијалот за Џејмс Бонд. Но, она што најмногу привлече внимание е фактот дека филмот има буџет од 200 милиони долари, што го прави најскапиот филм на Нетфликс досега.

Иако продукцијата се соочува со доцнења поради пандемијата на коронавирус, сега е откриено дека „Сивиот човек“ ќе се појави во киносалите во Велика Британија на 15 јули, а на стриминг-платформата ќе пристигне една недела подоцна, на 22 јули.

Филмот е во режија на Џо и Ентони Русо, режисери на блокбастерите на Марвел-студио „Одмаздници: Крај на играта“ и „Војна на бесконечноста“.

Заснован на серијалот книги на Марк Грини, филмот го следи Гослинг како вешт платеник на „ЦИА“ кој случајно открива мрачни тајни агенции. Кога неговиот поранешен колега психопат (Еванс) става награда за неговата глава, тоа покренува глобална потера предводена од меѓународни убијци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More