25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденден

Најчитани вести

Малиот принц Џорџ го покажува својот ведар дух на официјалните портрети кои британското кралско семејство ги објави по повод неговиот шести роденден.

Слаткото момче позира насмеано на фотографиите направени во градините на Кенсингтонската палата. Зад фото-објективот повторно застана неговата мајка Кетрин.

Принцот Џорџ е најголемото дете на принцот Вилијам и војвотката Кетрин и е трет во редот на престолонаследници./zazabava.com

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com