17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Принцот Хари откри колку е веродостојна серијата „Круна“ и кого би сакал да го гледа во неговата улога

Најчитани вести

Кога минатата година четвртата сезона на „Круна“ ја виде светлината на денот, многумина шпекулираа за реакциите на кралското семејство во реалниот живот, со оглед на шпекулациите за тоа колку се точни настаните.

Во серијата сценариото е делумно измислено, а делумно засновано врз вистината. Сега самиот принц Хари реши да разговара за тоа и да расчисти неколку работи – и според внукот на кралицата, вистината е она што го рече сценаристот: серијата е мешавина од реален живот и измислени сцени … и btw, се чини дека самиот Хари всушност е фан на серијата!

Во неодамнешното интервју со комичарот Џејмс Корден (кој е добар пријател и на Хари и на неговата сопруга Меган Маркл), како дел од емисијата „The Late, Late Show“, водителот го праша принцот: „Како ти се допаѓа“ Круна? ‘ На што Хари одговори: „Тие не се преправаат дека се вест, тоа е измислено, но делумно се заснова на вистината“. Тој додаде: „Секако дека не е строго точна, секако не е, но делумно … ви дава груба идеја за тоа каков е начинот на живот, како притисоците поради различните должности и услуги се над семејството и сè друго, и што може да резултира од тоа “.

Мораме да забележиме дека ова е прилично силен коментар, имајќи предвид дека Хари и Меган донесоа храбра одлука да заминат од животот како постари членови на кралството, сето тоа од желба за поголема приватност и заштита на нивната ментална благосостојба.

An Afternoon with Prince Harry & James Corden – YouTube

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com