34.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Принцот Хари и Меган Маркл се откажаа од уште една работа засекогаш! Дознајте која е причината!

Најчитани вести

Еднаш беа наши омилени а денес тие одлучија целосно да се повлечат од сите социјални мрежи бидејќи не можат да се справат со огромната количина на навреди што ги добија.

Хари и Меган престанаа да објавуваат на профилот на Сасекс Ројал на Инстаграм и Твитер кога се откажаа од кралските титули, а сега извор близок до парот потврди за Сандеј Тајмс дека повеќе нема да ги користат социјалните мрежи за да ја промовираат својата добротворна организација Фондацијата Аркевел или за приватни цели.

Двојката во неколку наврати зборуваше за нивното искуство со злоупотреба на Интернет, но сепак продолжи да ги користи социјалните медиуми за да ги промовира своите нови потфати, вклучително и подкаст на стриминг сервисот Spotify со кој потпишаа договор на крајот на 2020 година. Парот минатата година потпиша договор вреден 100 милиони фунти со Нетфликс.

Хари и Меган се сретнаа со навредливи коментари на социјалните мрежи додека сè уште беа во кралската канцеларија, но тогаш не можеа да ги повлечат своите официјални профили од Инстаграм и Твитер затоа што ги имаат и другите членови на кралското семејство.

Во нивната последна објава на профилите на Сасекс Ројал, тие напишаа: “Како што сите можеме да почувствуваме, светот изгледа исклучително чувствителен во моментот. Да, убедени сме дека секое човечко суштество има потенцијал и можност да направи разлика – што во моментов е видливо низ целиот свет, во нашите семејства. заедниците и оние на фронтот – заедно можеме да се подигнеме за да станеме целосно свесни за тоа ветување “.

Хари и Меган се повлекоа од своите кралски должности пред една година, по што започнаа нов живот во Калифорнија со нивниот син Арчи. Тие продолжија да го користат кралскиот статус за да остварат соработка што им донесе огромен профит, а исто така доживеаја една трагедија за која зборуваа во ноември минатата година. Во изјавата објавена од Њујорк Тајмс, Меган откри дека абортирала во јули, а за сето тоа зборуваше во емисијата „Heroes: All-Star Tribute“ на Си-Ен-Ен во средината на декември.

Откако се преселиле во САД, парот не го видел семејството на Хари и се очекува тие да се обединат со нив на лето за да го прослават 100-тиот роденден на неговиот дедо принцот Филип и да ја откријат статуата во чест на неговата и починатата мајка на Вилијам, принцезата Дајана

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com