4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Принцот Хари ангажираше писател да напише книга за принцезата Дијана зад грб на Бакингемската палата!

Најчитани вести

Принцот Хари, наводно, соработува со еден автор кој треба да напише сè за покојната мајка на Хари, принцезата Дајана. Значи, „Нова идеја“ тврди дека принцот Хари неодамна навести дека сака да продолжи да ја користи приказната на принцезата Дијана во своја полза. На крајот на краиштата, тој реши да стави стара фотографија со принцезата Дајана на својата веб-страница Арчевел, која ја започна со Меган Маркл, а сега блогер кој го користи псевдонимот „Хари Меган“ тврди дека војводата од Сасекс веќе соработува со писател кој во името на Хари ќе да ја каже вистината за принцезата од Велс.

Блогерот исто така тврди дека сè во врска со принцот Хари и принцезата Дајана ќе објави американски издавач за разлика од книгата на Омид Скоби и Каролин Дјуранд за неговата врска и односот на Маркл „Пронаоѓање слобода“. Бидејќи сè за принцот Хари сè уште е скриено, таблоидот е убеден дека тој не ја известил Бакингемската палата за книгата однапред. Сепак, важно е да се напомене дека таблоидот и неименуваниот блогер шпекулираат само за тоа што би значела старата фотографија од принцот Хари со принцезата Дајана.

На крајот на краиштата, по објавувањето на споменатата веб-страница, принцот Хари и Маркл им оддадоа почит на мајките, па во воведот на нивната веб-страница стои: ‘Јас сум син на мајка ми а јас сум мајка на нашиот син. Заедно ви го донесуваме Аркевел ’. Веднаш по објавувањето на веб-страницата, принцот Хари и Маркл беа опомени затоа што не ги спомнале своите татковци. Критичарите беа повеќе склони да ја простат одлуката на Маркл да не ја спомнува Томас Маркл затоа што јавноста знае дека тие биле отуѓени со години. Сепак, сите беа бесни на одлуката на принцот Хари да го изостави принцот Чарлс, особено затоа што тој цело време, од самиот почеток на Megxit, му помагаше на контроверзната двојка.

Како и да е, можно е принцот Хари да решил прво да и оддаде почит на принцезата Дајана затоа што таа повеќе не е таму, и тој низ сите овие години секогаш зборувал отворено за неговата љубов кон неговата покојна мајка во секој случај. Во 2017 година, тој му рече на кралскиот експерт Ангела Левин дека знае што би сакала да прави принцезата Дијана и дека исто така сака да прави работи што принцезата Дијана не е во можност да ги направи затоа што починала. Војводата од Сасекс и се заблагодари на принцезата Дајана што му ја покажа реалноста на животот и што значи да се има детство како што имаат обичните луѓе.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести