10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Принцот ги собу чевлите и сите ги загрижи: Целиот свет се прашува што се случува со Чарлс и од каква болест

Најчитани вести

Британскиот принц Чарлс за време на посета на Индија, ги соблече чевлите и покажа дека рацете и нозете му се неверојатно отечени, па многу таблоиди низ светот се запрашаа од што боледува најстариот синна кралицата Елизабета.

При влез во еден храм, тој ги соблече чевлите и покажа дека стапалата му се отечени.

На друга фотографија пак може да се види колку му се отечени и рацете.

Дејли Меил известува дека потечени нозе можат да бидат предизвикани од дијабетес или проблеми со срцето, што предизвикува пациентот да има проблеми со исфрлање на течност.

Отекување на нозете може да доведе и долго седење на едно место, но засега нема официјален извештај штому се случува на принцот Чарлс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com