25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Приведен 36 годишен дилер од гостиварско за издржување затворска казна од шест години

Најчитани вести

На 19.05.2022 во 20 часот, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода Б.Б.(36) од с.Неготино, гостиварско.

Тој бил баран по наредба од Основен суд Гостивар за издржување казна затвор од шест години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори по чл.215 ст.1 во врска со чл.22 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово – Скопје за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com