9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Приведен штипјанец за издржување затворска казна

Најчитани вести

Вчера, во 16 часот, во близина на скопскиот Градски стадион на подрачјето на Центар, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Р. Д. (41) од Штип.

Тој се барал врз основа на судска наредба од Основен суд Штип за издржување казна затвор од две години.

Лицето им е предадено на полициски службеници за понатамошна постапка по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com