Home » Приведен уште еден дилер во Кавадарци, пронајдени амфетамин и кристал-мет

Приведен уште еден дилер во Кавадарци, пронајдени амфетамин и кристал-мет

by Журнал.мк

Во текот на денот на подрачјето на Кавадарци, во рамки на полициските активности на Единицата за недозволена трговија со дрога, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција и Отсекот за недозволена трговија со дрога при СВР Велес со цел откривање на дилери на дрога, околу 16.00 часот во близина на паркот во Кавадарци лишен е од слобода П.Ќ.(27) од Кавадарци.

Кај него полициските службеници пронајдоа поголемо пакување амфетамин, а подоцна во неговиот дом предал уште пет пакувања амфетамин, подготвени за улична продажба и поголемо пакување на синтетичка дрога кристал – мет. Лицето е приведено и во координација со Јавен Обвинител од ОЈО Кавадарци против него ќе биде поднесена кривична пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More