Home » Приведен третиот осомничен кој се бараше за убиството на ракометарот Тот

Приведен третиот осомничен кој се бараше за убиството на ракометарот Тот

by Журнал.мк

Министерството за внатрешни работи утринава го извести Обвинителството дека е приведен А.Ѓ. по кој се трагаше за убиството на ракометарот Денис Тот.

„Лицето се предало на органите на прогонот на територијата на Скопје“, информираат од Обвинителството.

За осомничениот, по предлог на јавниот обвинител, судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје веќе има донесено решение за определување мерка притвор во траење од 30 дена.​

Министерството за внатрешни работи претходно вчера објави дека е распишана меѓународна потерница за осомничениот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More