Home » Приведен тетовец за издржување затворска казна

Приведен тетовец за издржување затворска казна

by Журнал.мк

На 04.07.2022 во 22.25 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.А.(28) од Тетово. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More