17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Приведен скопјанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Најчитани вести

Приведен 68-годишен скопјанец баран со централна потерница за доиздржување затворска казна.

Според информациите, А. Н. бил фатен денеска во 13.30 часот на булеварот Мајка Тереза во Скопје. Тој бил баран со централна потерница за доиздржување затворска казна од 1 година и 7 месеци во Казнено-поправната установа „Затвор Скопје“. Тој бил осуден на казна од 4 години и два месеца за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com