31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Приведен разбојник од Скопје за издржување казна затвор

Најчитани вести

Денеска во 13.30 часот од улица ,,Тодор Чангов” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Р.(36) од Скопје.

За него била распишана Централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје со која се барал за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „разбојништво” по член 237 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com