29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Приведен разбојник за доиздржување на казна затвор

Најчитани вести

На 10.01.2022 во 19.10 часот полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на наредба од Казнено-поправна установа Затвор Куманово, го лишиле од слобода С.Б.(29) од Куманово, кој се барал за доиздржување на казна затвор за сторени кривични дела по член 237 и 236 од Кривичниот законик – „разбојништво“ и „тешка кражба“. Тој бил спроведен Казнено-поправна установа Затвор Куманово за доиздржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com