Home » Приведен разбојник во Велес, одземеното вратено на сопственичката

Приведен разбојник во Велес, одземеното вратено на сопственичката

by Журнал.мк

Вчера во 13.20 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Ѓ. К (40) од Велес, поради основано сомнение дека извршил кривично дело „разбојништво“. Имено, истиот ден на ул. „Илинденска“ во Велес тој физички ја нападнал М. М (76) од Велес, при што ѝ одзел паричник со пари.

Лицето е приведено во Полициската станица Велес, а одземените предмети се пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More