8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Приведен прилепчанец кој пијан нападнал бугарин во аеродром

Најчитани вести

Прилеп, 25 ноември- Доцна синоќа пред пекара на булеварот Јане Сандански приведен бил Д.Б.(32) од Прилеп, кој бил во алкохолизирана состојба.

Од МВР велат дека тој агресивно се однесувал кон полициските службеници, а претходно во угостителски објект на булеварот физички го нападнал А.А.(32) од Бугарија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести