27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Приведен охриѓанец кој пред два дена избегал од струшкиот затвор

Најчитани вести

На 21.02.2021 во 19.00 часот на Плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид бил лишен од слобода и приведен А.К.(46) од Охрид.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струга за доиздржување на затворската казна, од каде, според пријавеното, избегал на 20.02.2021 во 23.00 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести