Home » Приведен насилник кој демолирал автомобил додека во него биле жена и дете

Приведен насилник кој демолирал автомобил додека во него биле жена и дете

by Журнал.мк

Од страна на инспектори од Одделението за насилен криминал при СВР Скопје денеска од слобода бил лишен Б.Н. (39), поради сомнение за сторено кривично дело насилство.

Како што информираат од МВР, тој на 10. мај годинава на подрачјето на Центар физички го нападнал Д.Ј. (34) од Скопје и му го оштетил автомобилот, додека во него биле сопругата и малолетното дете.

На насилникот од страна на судија на претходна постапка при Основен кривичен суд – Скопје му е одреден притвор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More