8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Приведен малолетен разбојник во Скопје

Најчитани вести

На 23.11.2021 во 19.50 часот на ул.„Димитрија Чуповски“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој бил затекнат при извршување разбојништво во продажен објект. Одземениот промет веднаш бил вратен во касата, а од него бил одземен ножот со кој го извршил делото. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com