1.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Приведен кумановец за издржување на казна затвор

Најчитани вести

На 22.07.2021 во 14.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Ш.М.(33) од Куманово за издржување на казна затвор. Тој бил осуден за сторено кривично дело по член 386 од Кривичниот законик – „насилство“. Ш.М. бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести