Home » Приведен криумчар од Србија, во неговото возило пронајдени 10 мигранти

Приведен криумчар од Србија, во неговото возило пронајдени 10 мигранти

by Журнал.мк

Вчера околу 12.30 часот во атар на с. Прдејци од полициски службеници од Полициска станица Богородица при Регионален центар за гранични работи „Југ“,  е лишен од слобода Л.Д.(29) од Р. Србија. Тој бил затекнат како на регионалниот пат Негорци – Прдејци во патничко моторно возило „Ауди А6“ со српски национални ознаки превезувал 10 лица мигранти од Сирија.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Гевгелија. За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More