25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Приведен криминалец осуден на пет ипол години затвор, предаден е на КПУ Идризово

Најчитани вести

Синоќа во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(35) од Скопје.

Тој бил баран по централна потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од една година и девет месеци, а бил осуден на пет години и шест месеци за сторени кривични дела по член 201 и 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com