14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Приведен криминалец баран со потерница

Најчитани вести

Во Скопје на ул. „Кеј Димитар Влахов” во Скопје вчера полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Р.(35) од Р.Косово.

Како што соопштија денеска од МВР, Н.Р. бил баран по централна потерница од Основен суд Куманово за пресуда од една година казна затвор.

Лицето е спроведено до КПУ Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com