17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Приведен криминалец баран од германската полиција

Најчитани вести

На Граничен премин „Јажинце“ од полициски службеници вчера бил лишен од слобода Д.М.(30) од Германија, бидејќи при извршената гранична контрола е констатирано дека е предмет на потрага во стоп листа со мерката „Апси“ во врска со меѓународна потрага по барање на Интерпол.

Како што соопштија од Министерството за внатрешни работи, лицето е предадено на полициски службеници од СВР-Тетово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com