12.8 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Приведен криминалец баран за казна затвор од седум години

Најчитани вести

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка вчера во Гевгелија го привеле 41-годишниот З.Ј. од с.Миравци, гевгелиско, кој се барал со меѓународна потерница по судска наредба за издржување казна затвор од седум години за сторено кривично дело по член 237 став 4 во врска со член 1 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com