18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Приведен крадец што ограбил скопска аптека

Најчитани вести

Триесет и шестгодишен скопјанец (Е.А.) е приведен, откако синоќа извршил разбојништво во аптека на булеварот Видое Смилевски Бато.

Тој со закана од вработената одзел сеф со пари.

„Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности и Е.А. бил приведен во Полициската станица Аеродром заедно со одземените предмети“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com