8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Приведен крадец од Скопје

Најчитани вести

На 04.08.2021 во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Карпош бил лишен од слобода М.Ј.(30) од Скопје, со што е расчистено едно кривично дело – тешка кражба во обид, извршено на 31.08.2021 во с.Бардовци.

При извршен претрес во куќа во с.Бардовци, кај што М.Ј. престојувал, пронајдени се предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од други кривични дела.

По документирање на случајот против М.Ј. ќе биде поднесена кривична пријава по член 236 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com