-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Приведен крадец од Скопје баран со потерница

Најчитани вести

На 05.12.2022 во 21.15 часот на ул.„Борка Талевски“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Ѓорче Петров го лишиле од слобода К.П.(30) од Скопје.

Тој бил баран со потерница издадена врз основа на наредба од Основен кривичен суд за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести