-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Приведен крадец од гостиварско, расчистени три кривични дела

Најчитани вести

На 01.12.2021 во 09.45 часот во Неготино, полошко, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле Н.Ќ.(31) од гостиварско Ѓурѓевиште. Тој се сомничи дека извршил три тешки кражби во продажни објекти во Неготино, полошко. Н.Ќ. бил задржан во Полициската станица Гостивар и со него бил извршен службен разговор. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com